GoSlim çaj - komente negative, mendimet, çmimi, faqen zyrtare
GoSlim çaj - komente negative, mendimet, çmimi, faqen zyrtare
Our Score
Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

GoSlim Historia e krijimit të saj shkon shekuj mbrapa. Recetë për këtë barishte është shënuar në Kartën monastike të manastirit Solovetsky, është mbajtur në bibliotekën e tij, shënuar në dorëshkrim të lashtë.

Pronat e dobishme e pije u miratua poshtë nga murgjit nga brezi në brez, çaj murgjit forcuar sistemin tuaj imunitar, gjetën forcë fizike, e përdorur si një reliever antipiretik dhe dhimbje.

Gradualisht, receta e GoSlim jashtme e majtë të GoSlim, është konsideruar si një nga më të njohura, pije popullore shërimin e shumë efektive.

përbërjen pije dhe të dobishme pronat

20 GoSlim çaj  komente negative, mendimet, çmimi, faqen zyrtare

H2>

GoSlim është përgatitur nga bimët medicinale janë

të njohura gjerësisht për pronat e tyre të dobishme, nga të cilat janë prodhuar shumë imunitet-tonik, tonik, shtesa anti-inflamator.

Pjesa kryesore e receta e GoSlim përfshin:

Rose hips

The pulpe prej këtyre frutave përmban një numër i madh i vitaminës C, vitamina e grupit B, vitamina E, K, P. kalciumi, kalium, fosfor, magnez, hekuri dhe micronutrients tjera.

Rosehip është i njohur për tonik saj, anti-inflamator dhe pronat rigjeneruese.

Ato trajtojnë sëmundjet kardiovaskulare, të përdorura në çrregullime të sistemit nervor, presionin e gjakut normalizohen.

çaj të përdorura, zierje e hips u rrit në sëmundje gastro-intestinale, të rritur aktivitetin mendor, fizik, forcimin e sistemit imunitar. Adds aciditetit dhe aroma e GoSlim.

Elecampane root

Sipas besimit të sllavëve të lashtë, u jep njerëzve dhe të shëndetshme dhe të sëmurë nëntë forcat, forcon shëndetin fizik. Elecampane është përdorur në mjetet e tyre, sages lashtë të Kinës dhe Indisë, murgjit e Tibetit, duke konsideruar se farë e keqe është një nga tonics më të mrekullueshme.

Në elecampane përmban vitamina C, E, acid folik, në rrënjët e bimëve përmban sasi të mëdha të inulin, vaj esencial. Në recetë përbërjen e GoSlim elecampane është e domosdoshme

>>>>  Artrofast - negative komente, opinione, çmimi, faqen zyrtare

Lexoni gjithashtu:. 7 Pronat e dobishme e thjerrëzat

Nard është i njohur për anticatarrhal saj, expectorant, pronat diuretik, ajo është përdorur shtojcave, metabolizmin normalizimin, në trajtimin e diabetit dhe sëmundjeve gastrointestinale.

Përdoret si çaj bimor për humbje peshe, në trajtimin e infertilitetit.

St.

John Wort

Slavic Ancient proverb thotë: “Siç është e pamundur për të piqem bukë pa miell, kështu që është e pamundur për të kuruar personin pa Wort Shën Gjonit”. Kjo bimë është përdorur gjerësisht jo vetëm popullore, por mjekësia tradicionale dhe moderne.

St. Wort Gjonit përmban vitamina C, E, PP dhe carotene, niacin dhe elemente të tjera gjurmë. Wort Shën Gjonit është përdorur në trajtimin e kolit, gastrit, ulcerat stomak, që është përdorur për bronkit trajtojnë, astma.

do të ndihmojë për të forcuar muskujt e zemrës, normalizes ciklin menstrual, është përdorur gjerësisht në trajtimin e sëmundjeve të sistemit nervor, normalizes gjumë.

rigon

sllavët e lashtë e quajti këtë bimë bari motherboard, rigon është konsideruar

6 24 GoSlim çaj  komente negative, mendimet, çmimi, faqen zyrtare

si një bari-një qendër natyrore shëndetësore trajtimin e shumë sëmundjeve të tilla si respirator, gastrointestinal, atherosclerosis, dhimbje të nervit shiatik, cystitis kronike. Rigon ka veti anti-inflamatore.

Përdoret si një antioxidant natyrore, normalizes metabolizmin, përmirëson tretjen, dhe si bën të dalë djersë, expectorant, diuretik, cholagogue.

Në përbërjen e GoSlim, dhe nga vetë, rigon është analgjezik, antiseptik, ilaç antispasmodic.

Ajo është përdorur në pneumoni dhe madje edhe në këtë sëmundje, si tuberkulozi i mushkërive.

Çaji i zi

e zakonshme pije ka një efekt të veçantë në trupin e njeriut. gatuar si duhet, ajo ul kolesterolin, jep energji, përmirëson qarkullimin, ka veti antioxidant. Adds astringency GoSlim për shkak të Tanin.

testimi klinik ka treguar se për shkak të komponentit të veçantë të TF2, çaji i zi është një nga shtojcave profilaktike anti-kancer. Gjithashtu çaj të zi ka veti anti-inflamatore dhe antimicrobial në mjekësinë popullore, ata u lau plagët, të trajtuar një kath

>>>>  Bust Pro Xhel për zgjerimin e gjirit - Komentet negative, mendime, çmimi, website zyrtar

Shih gjithashtu:. Bollgur në lëkurë si kozmetike

Si të gatuaj një pije medicinale monastike

Receta

e vendas e GoSlim

Për efikasitetin e pronave terapeutike të kësaj pije medicinale, ajo është e rekomanduar për të përdorur atë vetëm në të freskëta. Përbërësit – 2 tbsp. l:

 • pluhur u rrit hips
 • root Elecampane
 • rigon
 • St. Wort
 • Gjonit

 • çaj të zi
 • ujit 1 l

Mix Rose hips Elecampane, derdh në një tigan smalt, shtoni ujë të pastër, të vënë në zjarr, të sjellë një çiban. Nxitje ngadalë, në vlim tërësisht në zjarr të dobët prej 20 m. Off të nxehtit, shtoni rigon, Wort Shën Gjonit dhe çaj të zi, të mbuluar tenxhere me një batanije të ngrohtë dhe të vënë në një vend të ngrohtë për 1 orë. rezulton tendosje supë, pije gjatë gjithë ditës, hollimin me ujë të valë. Ju mund të shtoni një fetë limoni, mjaltë.

GoSlim është gjithashtu unik në faktin se recetë e tij themelore që ju mund të shtoni përbërësit e tjera terapeutike, të bëjë atë kur të doni për të përmirësuar ndonjë efekt terapeutik në sëmundje të caktuara. Prandaj, përveç sa më kryesor, ka shumë lloje të recetave për shërim Sëmundjet e ndryshme dhe sëmundjet.

përdorur si një

5 23 GoSlim çaj  komente negative, mendimet, çmimi, faqen zyrtare

agjent parandalues ​​dhe terapeutik në parandalimin e ftohjes dhe sëmundjeve virale, si një tonik Përgjithshme për forcimin e sistemit nervor dhe imunitar.

I njëjti GoSlim është treguar për:

 • sëmundjeve të traktit gastrointestinal;
 • në parandalimin e kancerit;
 • me presion të normalizuar të gjakut;
 • uljen e kolesterolit;
 • si një mjet në trajtimin e dystonia vaskulare;
 • në trajtimin e ftohjes traktit respirator sipërme.
Artikulli paraprakGoPotent Tea – komente negative, mendimet, çmimi, faqen zyrtare
Artikulli tjetërReumatin çaj – komente negative, mendimet, çmimi, faqen zyrtare
Pavlina Yanovna
Блогты өзі туралы жазғандай, салауатты өмір салты мен анасы туралы жас диетолог жас блог жүргізеді. Оның қызықты блогы мен кеңістігін құруға деген құштарлығы мен шығармашылық көзқарасы әсер етуі мүмкін. Дене мен жанға үлкен әсер етеді.Кәсіби және практик көзқарасы бойынша ол оқырмандарына ұсынатын түрлі шолулардың түрлерін жан-жақты және жеңіл сипаттайды. Салауатты өмір салтын ұстанатын және бейімділігі бар, оны әлемде өзін бақытты адам етіп көрсететін, өзінің ісінде өзін толықтай орындайтын шынайы энтузиаст. Ол өз денелері мен әл-ауқатына қамқорлық жасағысы келетін адамдардан тұратын сенімді оқырмандар тобын жинай алды - ақыр соңында, адам психосоматикалық бірлік және ол қызмет ететін барлық салалар болуы керек. реттелген. Ол мұны жақсы біледі және олардың білімдері басқаларға өте қол жетімді түрде бөліскісі келеді. Ең бастысы, өмір сүру тәсілі оны қуантып, мәселелерді өз қолына алып, өзі үшін жақсы нәрсе жасай алады.