Skip to content

Keraderm – negative komente, opinione, çmimi, faqen zyrtare

Pavlina Yanovna

Written by

Pavlina Yanovna
Our Score
Click to rate this post!
[Total: Average: ]

infeksion mikotik i këmbës e thonjve dhe lëkurë referohet atyre sëmundjeve të trajtimit të cilëve është e komplikuar nga shkalla e zhvillimit të tyre. Është më e lehtë për të shpëtoj prej tij në fazën fillestare, kur infeksioni nuk ka depërtuar ende në shtresat e thella të keratin dhe epidermë. Në fazat e mëvonshme për të eliminuar kërpudhat përdorur shtojcave të fuqishme që përmbajnë komponime të ashpra kimike.

Këto shtesa në mënyrë efektive të shkatërruar patogjene, por kanë contraindications dhe efektet anësore të padëshirueshme. Nëse ju filloni për të luftuar kërpudhat në shenjat e para të shfaqjes

a href 1 Keraderm  negative komente, opinione, çmimi, faqen zyrtareKeraderm/7.jpg” alt=”” class = “alignright” width=”320″ height=”147″ />

së tij, ju mund të rregullohet me pasoja

minimale për organizmin. Ndihmojë për ta bërë kjo shtesë Keraderm është një agjent natyrore antifungal bazuar në komponentët e perimeve.

Përshkrimi fonde nga kërpudhat dhe pronat e saj

Shtesë zhvilluar për trajtimin e infeksioneve fungale të thonjve dhe lëkurë rreth tyre. Prodhuesi pohon objektet efikasitet të lartë dhe siguri të plotë për shëndetin e pacientëve. Ilaçi përmban vetëm substancat natyrore, pa ndonjë komponente kimike. Ai është unik në përbërjen e saj, fonde të tjera me të njëjtin grup të komponentëve nuk është e mundur.

Në formulimin e përgatitjes aktuale të ekstrakte bimore që përdoren në mjekësinë popullore si përbërësit kryesore të barnave nga kërpudhat. Duke vepruar në kombinim, ata shfaqin veti synergistic. Kjo nënkupton se bimët rrisin cilësitë e dobishme të njëri-tjetrit, duke qenë pjesë e mbledhjes. Prandaj, efektivitetin e aplikimit të tyre në formën e vajrave Keraderm rritet disa herë.

High koncentrimi i përbërësve aktivë ndihmon për të shkatërruar spore fungale dhe për të parandaluar përhapjen e mëtejshme të infeksionit. Përveç kësaj, shtesë ka pronat e mëposhtme:

 • Heq djegie të pakëndshme, acarim të lëkurës pranë gozhdë,
 • nxit rigjenerimin e dermis,
 • Kujdesi për lëkurën, hidratues dhe ushqyes atë
 • dezinfekton zonën e prekur dhe zonat pranë saj
 • çarje

 • Eliminon, lëkurë,
 • Rikthen gjëndra dhjamor, e cila është e rëndësishme për luftimin e infeksionit. Kërpudhat zhvillohet në mjedis të lagësht, e cila krijon djersitje të tepruar të këmbëve.

Me përdorim të rregullt, të lëkurës dhe

pjatë gozhdë kthye shpejt në gjendjen e tij origjinale. Skuqje, kruarje, dhe simptoma të tjera.

Dëshmia Keraderm

Dermatologists këshillojnë të aplikoni krem ​​në:

 • paraqitja e flaking, ndjesi kruajtje në mes të këmbëve dhe të duarve, skuqje të lëkurës pranë gozhdë,
 • ndryshojë ngjyrë e corneum shtrese, e delamination të pjatë,
 • diagnoza e fazën fillestare të onychomycosis.

Ky mjet është përdorur profilaktike për të parandaluar infeksionet fungale të thonjve dhe lëkurës. Një trajtim i rekomanduar në vizitat e shpeshta me pishina, sauna, fitnes qendra.

rëndësishme! Krem është përdorur gjithashtu për të përmirësuar gjendjen e lëkurës sëmundjeve të tjera të karakterit të lëkurës.

>>>>  Nautubone - negative komente, opinione, çmimi, faqen zyrtare

Kundërindikimet Keraderm

6 19 Keraderm  negative komente, opinione, çmimi, faqen zyrtare

Kufijtë Keraderm jo në dispozicion. Kjo është për shkak të naturalness plotë të krem. ekstrakte bimore që përbëjnë mjet, të sjellë vetëm përfitime. E vetmja contraindication është intoleranca në një nga komponentët e plotësuar. Në rast të reaksioneve alergjike duhet të ndalojë përdorimin e mjet.

Avantazhet Keraderm

Avantazhi kryesor i plotësuar është eliminimi efektiv i kërpudhat në fazat e hershme. Përfitime të tjera përfshijnë:

 • Sigurimit. Mjet i lejuar për të përdorur për trajtimin e fëmijëve dhe grave shtatzëna,
 • Jo erë të pakëndshme,
 • absorbency mirë, pas përdorimit të krem ​​nuk është i yndyrshëm,
 • Nuk ka efekte anësore
 • Rrit smoothness dhe elasticitetin e lëkurës,
 • efekt terapeutik është i dukshëm nga ditët e para të aplikimit.

Përbërja Keraderm

Komponentët kryesorë ekspozuar veprimtarinë antifungal, janë ekstrakte bimore. Ata veprojnë butësisht në lëkurë e infektuar dhe për të ndihmuar të heqin qafe e kërpudhat. Por kjo nuk është e gjitha karakteristikat e tyre. Konsideroni karakteristikat e secilit komponent veç e veç Keraderm.

P>

Golden mustaqe H4>

Kjo bimë, që ka cilësitë medicinale kundër shumë sëmundjeve, ajo është e njohur në mesin e njerëzve. Gjithashtu quajtur “xhensen shtëpi” ose “flokët gjallë”. Emri botanik është fragrans callisia. Përdorin atë për patologji trajtojnë të traktit gastrointestinal, enët e gjakut, sistemin e qarkullimit të gjakut.

krem ​​bërë nga antenat e callisia aromatik, ndihmon në trajtimin e ulcerat trofike, pezmatim i lëkurës dhe infeksione fungale. Lëng i impiantit ka veti këpurdhëvrasës, që është, pengon aktivitetin e organizmave parazitare. Përveç kësaj, ekstrakt nga rrjedh e lule vret mikrobet, të lokalizuara në lëkurë.

Mishi është mustaqe Golden ndalon procesin inflamator që promovon rigjenerimin e indeve. Me sëmundjet fungale, lëng i bimëve është rubbed në indin e prekur dhe pjatë, ose të bëjë një locion i tretësirë ​​nuk është baza e saj.

Prizemlin përbaltur H4>

Kjo bimë është përdorur vetëm për qëllime mjekësore. Ajo ka shumë emra të tjerë:

 • Kinezçe (Indian) hark
 • e qumështit Ornithogalum shpendëve
 • qepë deti false,
 • branducci bardhë.

Trajtimi është lëng nga rrjedhin dhe lë të ulëta të barishte. Përdorin atë vetëm nga jashtë, vajosje atyre spote lënduar. Në një likuid që përmban elementët biologjikisht

5 17 Keraderm  negative komente, opinione, çmimi, faqen zyrtare

aktiv në përqendrime lartë. onions indian për të trajtuar sëmundje të përbashkët, dëmtimin e muskujve.

Kundër kërpudhat e pllaka gozhdë dhe lëkurë aplikoni lëng nxjerrë nga trungu i një bimë e cila paktën dy vjet. Ajo është përdorur si bazë për fasha.

Pine H4>

Kjo pemë ka qenë prej kohësh konsiderohet medicinale. Në mjekësinë popullore përdoren:

Ekstraktet dhe vajin e hala pishe dhe kone të ketë cilësitë fuqishëm antimicrobial. Ata janë përdorur kundër tuberkulozi, sëmundjet e mushkërive, neuroses. Infusions bazuar në veshkat fortë agjent anti-inflamator.

Taninet përfshira në rrëshirë të pemës për të vrarë kërpudhat dhe nuk e le të përhapet më tej. Kujdesi me vaj esencial për të lëkurës, të çara hiqni, hiqni kruarje.

>>>>  Normalit Activ nga hipertensioni - farmaci, opinionet reale, blej tani, çmimi

Black plepi H4>

Në trajtimin e sëmundjeve të lëkurës përdorni buds, gjethet dhe lulet e pemë. Ekstrakte nga ata kanë efektet e mëposhtme:

 • antipiretik,
 • analgjezik,
 • qetësues,
 • baktericid.

rëndësishme! Cure kërpudhat në mesin e shtesave të veprimit lokal në shumicën e rasteve nuk është e mundur. Përveç medikamente të ditës duhet të pini antifungals gojë.

ekstrakte veshkave përdoret me sukses në sëmundjet e frymëmarrjes, patologji pulmonare. Ata reumatizmi trajtojnë, inflamacion të traktit urinar. plepi i zi gjithashtu ka cilësi antifungal. Lëng ose infuzion të lë dhe buds janë përdorur për të compress dhe të përgatisë tabaka në këmbë të atleti.

Propolisi H4>

Bee zam – një mjet i domosdoshëm përdoret në mjekësi në shtëpi nga shumë sëmundje. Ajo ka një shumë të pronave të dobishme:

 • baktericid,
 • analgjezik,
 • antioxidant,
 • imunorregullator,
 • anti-inflamator,
 • rigjeneruese.

Përdorimi propolis për trajtimin e sëmundjeve gastrointestinale, ftohjes dhe kushtet inflamatore. Ajo i ndihmon me lezione infektive të lëkurës dhe kërpudhat gozhdë.

Bee zam është efektive për lloje të ndryshme të mikozë veç e veç. Ajo jo vetëm që vret spore fungale, por ndalon rritjen e mëtejshme të mikroorganizmave. Për më tepër, Propolisi përmirëson gjendjen e lëkurës, heq acarim, lëkurë.

Si të aplikoni ilaçin Keraderm

Përdorimi i Keraderm nga një gozhdë kërpudhat dhe lëkurën përfshin fërkim përbërjen në keratin dhe epidermik shtresa. Procedura kryhet 2-5 herë gjatë ditës. Krem është aplikuar me lëvizjet masazh, duke ndikuar në zonën në mes të këmbëve.

Sekuenca e procedurave më poshtë:

 1. këmbët ose duart steamed në një pellg me ujë dhe sode zgjidhje. Për të rritet 3-4 lugë bikarbonat natriumi në 2-3 litra ujë të nxehtë. Për një zgjidhje të gjymtyrëve të ulëta dhe për të mbajtur ato 15-20 minuta ​​li>
 2. Next, lëkurës dhe thonjtë thahet, dhe pastaj hiqen lëkurë të vdekur dhe atmaksa pjesë e pllaka me ndihmën e dosjeve gozhdë manikyr dhe shtuf. Në fund të procedurës së përgatitjes, gishtat janë shpëlarë dhe të fshihen jashtë,
 3. Clean sipërfaqen fshij me një bllok pambuku mbarsur me një agjent terapeutik. Me ndihmën e saj, ilaçi është aplikuar në thonjtë dhe lëkurën përreth tyre. Pak minuta rubbed lëvizjet e masazh krem,
 4. Për të procesit të ketë gishtat ngjitur dhe lëkurën e këmbëve. Atëherë ju duhet të prisni për tharjen e plotësuar.

Kursi i trajtimit përcaktuar në udhëzimet, është 14-21 ditë. Me qëllim të parandalimit terapi shtrihet në një muaj.

Price dhe zëvendësuesit

Cream Keraderm aplikojnë nëpërmjet faqen zyrtare të prodhuesit. Farmaci prodhuesi i plotësuar nuk sjell. Kostoja e krem ​​anti-fungale -. …. Kompania periodikisht shkon promovime gjatë së cilës çmimi është reduktuar pothuajse 40%

rëndësishme! Prodhuesi paralajmëron klientët nga blerja e parave në degët e tjera. Produkti aktual është kodi origjinal regjistrimi që është në paketën dhe shitur vetëm në faqen e internetit të kompanisë.

>>>>  NeuroSystem 7 | Нейросистема 7 për humbje peshe - Komentet negative, mendime, çmimi, website zyrtar

analoge Keraderm

shtojcave veprim antimikotike, është identike me Keraderm nuk ekziston. Replace mjet shtojcave të ngjashme me origjinë natyrale. Ato më të efektshme:

 • Multivit,
 • Stop-Aktiv xhel
 • Gehwol,
 • Mikosan.

Këto përgatitje përmbajnë vetëm përbërësit natyral. Ata janë të sigurta dhe miqësore me mjedisin. Ata të emërojë njerëz të cilët janë kundërindikuar për agjentët kimikë. Ato mund të përdoren për onychomycosis trajtuar dhe kërpudhat e lëkurës gratë shtatzëna dhe fëmijët. veprimi i tyre është i njëjtë me krem ​​Keraderm.

Këto fonde të ndaluar kërpudhat në shenjat e para të sëmundjes. Megjithatë, para se të zgjedhin një analog të veçantë që ju duhet të dini në lidhje me secilin prej tyre.

Multivit H4>

Përbërës kryesor aktiv është pemë çaji vaj. Kjo është një agjent i fortë antifungal. Ajo është e aftë për të shkatërruar kërpudhat, duke shkatërruar qelizat e saj. Oil efekt të dëmshëm mbi dermatofiteve, maja-si organizma. Ajo është e përbërë nga shumë shtojcave antifungal.

rëndësishme! Ekstrakti bimore promovon shërimin e shpejtë të lëkurës, zbut lëkurën, përmirëson elasticitetin e saj, por përdorimi i shpeshtë mund të shkaktojë një reaksion alergjik.

Përveç koncentrat të pemë çaji, Multivit përmban ure. Ajo është përdorur në mjekësi për të moisturize epidermë dhe të përshpejtojë depërtimin e substancave aktive në qelizat.

Multivit rubbed në pjatë dhe në mes të këmbëve 2-3 herë në ditë. Trajtimi është kryer deri në eliminimin e plotë të kërpudhat.

Kostoja e fondeve -. 260 rubla

Stop aset H4>
shtojcë

familje me pronat e fortë antiseptik. Në strukturën janë:

 • musk kastor
 • mumje bardhë,
 • vaj guri.

Beaver dezinfekton pranverë, largon shenjat e inflamacionit. Vaj Stone është një mineral me pronat e shërimit. Ajo i ndihmon me sëmundjet e lëkurës. Shilajit ka efekt anti-inflamator, duke vrarë mikrobet. Këto substanca, duke punuar në kompleks, pengojnë veprimtarinë e spore fungale dhe shkatërrojnë atë.

Gehwol H4>

Për trajtimin e mikozë veç e veç në këmbët dhe duart nga prodhuesi gjerman. Përbërës aktiv është vaj wheatgerm. Ajo ekspozitave veti antiseptike, trajton inflamacion, riparimin e dëmtuar qelizat. Përveç kësaj, largon vaj peshore të, eliminon çara në lëkurë, ushqen dhe moisturizes atë.

Suplementi gjithashtu përmban tocopherol, Panthenol, ekstrakt kamomil. Këto substanca ndihmojnë për të eliminuar infeksionet fungale, dezinfektoj, mikrobet vrasin. Panthenol regenerates pjatë gozhdë dhe lëkurën rreth saj.

Mikosan H4>

shtojcë të Jashtme që përmban ujë të distiluar dhe filtrat e thekër enzimë. Kjo është një ilaç i sigurt për të eliminuar kërpudhat në shenjën e parë të tij. enzimat thekër kanë veti të forta antimiokotike. aplikimi i rregullt i këtij vaji rikthen strukturën e thonjve, heq acarim, kruarje.

Previous article

Mycelix | Мицеликс hipertensionit - farmaci, opinionet e vërtetë, blej tani, çmimi

Next article

Nautubone - negative komente, opinione, çmimi, faqen zyrtare