Skip to content

Purihot – opinionet, çmimeve, ku për të blerë, përbërësit, si e bën këtë punë?

Pavlina Yanovna

Written by

Pavlina Yanovna
Our Score
Click to rate this post!
[Total: Average: ]

Cream Purihot për nyje të përdorura në sëmundje të ndryshme të aparatit lokomotor. Sipas informacionit në faqen e prodhuesit e këtij krem ​​përbëhet nga përbërësit krejtësisht natyrore. Për shkak të përbërjes së tij më të lehtë për sëmundjet e joints.
Mendoni se sa efektive kjo është mjet.

Çfarë është ky krem ​​Purihot?

Ajo është e përbërë nga përbërësit krejtësisht natyrore. Komponentët kryesore aktive janë vetëm dy:

Chondroitin është një substancë që ndikon në prodhimin e acidit hialuronik. Kjo shkakton forcimin e indeve lidhës në të përbashkët. Në radhë të

6 30 Purihot   opinionet, çmimeve, ku për të blerë, përbërësit, si e bën këtë punë?

parë është duke u bërë më të fortë

kërc, tendons dhe ligaments. Përveç kësaj të chondroitin shkakton një efekt analgjezik dhe ndikojnë në rigjenerimin e kërc.

Komponenti i dytë është glucosamine të drejtpërdrejtë ndikon në ushqimin e përbashkët. Sipas prodhuesit glucosamine është një substancë në sajë të cilin përbashkët është restauruar. Gjithashtu ajo parandalon shkatërrimin e përbashkët.

informacion i tillë në përbërjen, mund të gjenden në faqen zyrtare të internetit, ku ata shesin krem. Nuk ka përshkrim më shumë për komponentët nuk tregohet.

Release formë Purihot

në dispozicion në formën e krem ​​i cili është në një enë të bardhë plastike. Ajo thotë se ky krem ​​është “bio-aktiv” dhe nuk përmban preservatives. Siç tregohet edhe se ky produkt është 100% origjinë natyrale. Në Përgjithësi, e pozicionuar veten si një krem ​​që do të lehtësojë dhimbjen për një kohë të shkurtër.

Çfarë efekti krem?

Efekti i kombinuar i komponentëve ka një efekt komplekse në të përbashkët. Në kurriz të chondroitin dhe glucosamine është formuar nga veprimet e mëposhtme:

Cilat janë shenjat dhe contraindications?

Lista e treguesit për përdorimin e krem ​​nuk është përcaktuar saktësisht në faqen e internetit. Informacioni, thotë si më poshtë:

  1. Krem është një mjet efektiv për dhimbje të përbashkët.
  2. rigjeneron kërc indeve.
  3. Ndihmon me sëmundje të tilla si artriti ose osteoarthritis.
  4. mjaft efektive në osteochondrosis.
>>>>  Feedback Customer në lidhje me këtë produkt - HeartTonus. A ja vlen blerjen

sëmundjeve të tilla si artriti, arthrosis dhe osteochondrosis janë, nga natyra, janë kronik. Ndryshime të tilla janë shumë

të vështirë për të trajtuar. Prodhuesi pohon se krem ​​për të përballuar dhe Purihot me sëmundje të tilla për 10 ditë. Kjo është header në faqen e internetit që shet krem.

në listën e contraindications, e saj në faqen e internetit vetëm ende. Prandaj, ajo është e panjohur se çfarë mund të ndodhë efekte anësore gjatë përdorimit mjete të tilla. Ndoshta, është supozuar, pasi të gjitha-natyrore, çfarë contraindications dhe efektet e padëshiruara.

Si të përdorni krem?

Ju duhet të marrë një sasi të vogël të krem ​​dhe të aplikoni në zonën e problemit. Ajo duhet të përdoret 3 herë në ditë.

Kostoja e këtij krem ​​më shumë se 2 mijë rubla. Prandaj, ajo është konsideruar

5 29 Purihot   opinionet, çmimeve, ku për të blerë, përbërësit, si e bën këtë punë?

vlerë nëse ajo është aq efektive për të holla të tillë.

analoge Purihot

Në treg ka analoge e krem ​​Purihot. Këto përfshijnë xhel-balsam 911 chondroitin, e cila është shitur në barnatore. Përbërja e shtesë në afërsi të krem ​​Purihot, kështu që ju mund të konsideroni ato homologët.

Nëse të besimit të një mjet të tillë?

Purihot Krem për trajtimin e sëmundjeve të nyjeve ngre një numër të dyshimeve në lidhje me efektivitetin dhe sigurinë e saj. Gjëja e parë që duhet të shqetësim është mungesa e plotësuar në raftet në barnatore. Blerë këtë krem ​​vetëm në faqen zyrtare të internetit, ku ju gjithashtu mund të mësojnë informacion që është shkruar më sipër.

Tipari i dytë i diskutueshëm është mungesa e udhëzimeve që duhet të jetë në çdo shtojcë. Informacioni në faqen e internetit, në fakt, nuk jep informacion të qartë në lidhje me krem. Artikuj që mungojnë të tilla si efektet e contraindication dhe anësore. Në fakt, në qoftë se shtojcë është plotësisht i sigurt dhe nuk shkakton efekte

>>>>  Diabetin çaj - komente negative, mendimet, çmimi, faqen zyrtare

të padëshiruara, kjo është treguar gjithmonë në udhëzimet. Krem Purihot nuk konsiderohet e nevojshme për të siguruar një informacion të tillë për njerëzit.

Pika e fundit që duhet të shkaktojë shqetësim është mungesa e gjykimeve të besueshme klinike. Faqja e internetit përmban pak informacion në lidhje me këtë çështje. Në shikim të parë kjo nuk duket autentike. Pas leximit të bëhet e qartë se probabiliteti që ata ishin me të vërtetë shumë të ulëta. Ky përfundim është i përbërë nga më poshtë:

Në internet ju mund të gjeni një shumë reagime pozitive pas duke përdorur krem ​​Purihot. E ashtuquajtura komente pseudo që janë shkruar për qëllime komerciale. Prandaj, ju nuk duhet të besoni atyre 100% dhe për të blerë këtë krem. Sëmundjet e nyjeve, ju duhet të konsultoheni me mjekun tuaj, si sëmundje gjithmonë përparon.

Përveç kësaj në faqen e internetit nuk ka asnjë informacion në lidhje me përdorimin në gratë shtatzëna ose në fëmijët. Jo përshkruar në detaje mekanizmin e veprimit të substancave themelore. Asnjë tregues i asaj që i përket grupit farmakologjike. Nuk ka asnjë informacion në lidhje me politikat e mbajtjes dhe datat e skadimit.

Efikasiteti Purihot

Pavarësisht krem, është e mundur për të llogaritur

4 18 Purihot   opinionet, çmimeve, ku për të blerë, përbërësit, si e bën këtë punë?

se ajo duhet të jetë efektive në parim. Në këtë pyetje është e nevojshme për të kuptuar në detaje. Krem përmban dy substanca Chondroitin dhe glukosamine, e cila ndikon në gjendjen e xhuntos. Pa dyshim, këto substanca kanë një efekt pozitiv në rrjedhën e sëmundjeve të sistemit musculoskeletal. Vetëm këtu substancat aktive janë në krem ​​të përbashkët është pothuajse nuk bien. Prandaj, çdo efekt në kërc ndodh. Është e qartë se efektiviteti i krem ​​është shumë e ekzagjeruar.

>>>>  WEEX për humbje peshe - faqja zyrtare, blej tani, komente, çmimi

Sipas udhëzimeve në faqen e internetit, krem ​​ndihmon artritit luftarake dhe osteoarthritis. Përdorimi i përgatitjes të tillë një, lejon për të hequr qafe të sëmundjeve të tilla. Tinguj mjaft i papranueshëm. Për shkak të faktit se artriti dhe osteoarthritis kanë në shumicën e rasteve kronike. Një proces i tillë nuk është e mundur për të krejtësisht të kurë, vetëm mund të ngadalësojnë procesin e shkatërrimit të kërc. Sëmundjet me kursin trajtohen vetëm në mënyrë holistike me përdorimin e pilula dhe injeksione në zgavrën e përbashkët. Vetëm në këtë mënyrë mund të ndikojë në të përbashkët dhe për të zvogëluar dhimbjet. Prandaj, për të përdorur Purihot si një mjet për marrjen shpëtoj e artritit dhe osteoarthritis është absurde.

pozicionet Cream veten si një mjet që lufton dhimbje të përbashkët. Në përbërjen e pretenduar nuk ka rëndësi që drejtpërdrejt do të ketë një efekt analgjezik. Tregoi se chondroitin është duke shkaktuar këtë veprim. Duhet të kuptohet se chondroitin prek vetëm kërc. Kur kjo ndodh, dhe riparimin e elasticitetit në rritje të përbashkëta, dhe sipërfaqja e kyçeve është më pak se fshij kundër njëri-tjetrit. Pastaj zhduken dhimbje. Por si substancë në të përbashkët nuk do të depërtojnë, procesi i mësipërm nuk është formuar. Për këtë arsye, dhimbja nuk është reduktuar, por vetëm përparon.

A ja vlen blerjen?

Kostoja e krem ​​në faqen e internetit është më shumë se 2 mijë. Efektiviteti i krem ​​Purihot të dyshimtë. Në fillim të simptomave në dhimbje ose siklet që ju duhet të konsultoheni me një mjek. Krem buy shkak të reklamave të mirë dhe komente blerë në internet.

Previous article

OmniPotent çaj për potencë - Komentet negative, mendime, çmimi, website zyrtar

Next article

CANNABIS OIL CBDOL - negative komente, opinione, çmimi, faqen zyrtare